Ma Magyarországon 2800 olyan település van, amelynek a népessége nem éri el az ötezer főt: ezek egyenként két-három pályázatot nyújthatnak be. A beérkező pályázatok eredményeként négyezer támogatási szerződés készülhet. A program keretösszege az idén 150 milliárd forint, amelyből ötvenmilliárd utak építését és javítását fedezi, 25 milliárdot a falusi csok-ra különítenek el, és további 75 milliárd forint áll az önkormányzatok rendelkezésére, hogy olyan fejlesztéseket valósíthassanak meg, amelyekre uniós pályázati források nem álltak rendelkezésre – mondta el a Világgazdaságnak Schmidt Jenő.

A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke szerint a programra az észak-magyarországi, a dél-dunántúli, a Békés, Csongrád, Jász-Nagykun-Szolnok és Zala megyei településeknek van a legnagyobb szükségük. Az agglomeráció sincs könnyű helyzetben, mivel nagyon gyorsan növekszik, egyre bővül a lakosságszáma, ezért hirtelen kell sok feladatot ellátnia és infrastruktúrát kiépítenie. Valószínű, hogy 2020-ban olyan beruházásokra is lehet majd pályázni, amelyek a lakhatást, a megélhetést, valamint a helyi és helyközi közlekedést támogatják – tette hozzá.

Mint mondta, a célok eléréséhez és az eredmények megtartásához még tíz évig szükség lenne a Modern falu programra – olvasható a Világgazdaságban.